1. Ana Sayfa
  2. Gezi
  3. Antalya Konyaaltı Plajı

Antalya Konyaaltı Plajı

96801

Antalya, Türkiye’nin en çok tercih edilen turizm kentlerinden biridir. Doğasının güzelliği, yeşil alanları ve temizliği ile dikkatleri üzerine çeken bir şehir olmuştur. Mavi bayraklı plajları ile ün kazanmış olup bir çok yerli, yabancı turist tarafından gözde hale gelmiştir. Denizinin ısısı, temizliği ve kumsalları ile oldukça sevilen bir tatil beldesi olan Antalya, her sene bir çok turisti ağırlıyor ve tüm dünyada dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

5bXBG 1590831606 2326

Konyaaltı Plaji Nerede Bulunuyor?

Şehire gelen turistlerin Antalya’nın yerli halkına en çok sorduğu sordu konyaaltı plajı nerede? olmuştur. Konyaaltı plajı mavi bayraklı ve ünlü bir plajdır. Aynı zamanda da Türkiye’nin en büyük halk plajlarından birine sahip olmasıyla oldukça dikkat çekmiştir. Bu plajın en güzel taraflarından biri de konyaltı plajı beach park içinde bir çok parkı bulundurması ve  gelen turistlere oldukça keyif vermesidir. Parkların bir diğer özelliği de;  varlığı görsel bir şölen sağlamakla birlikte temizliği ve güzelliğiyle de oldukça beğeni almasıdır.

Konyaltı Plajı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Güvenlik açısından da hiç bir önlemini aksatmayan bu plajda, can kurtaranlar mevcuttur. Ancak jetski, deniz motorları gibi deniz eğlenceleri için uygun değildir. Konyaaltı plajının kumsalı bilinenin aksine ufak kum tanelerinden oluşmuyor, iri taşlardan meydana gelmiş bir sahili bulunuyor. Denize girdiğiniz yerde ufak balıklar, minik deniz kabukları ve mis gibi bir deniz kokusu sizi karşılayacaktır. Büyülü bir manzara ile aileniz yada arkadaşlarınız ile tatilin keyfini çıkarabilmek için konyaaltı plajı oldukça güzel bir tercihtir.

Kaybolduğunuz ya da aradığınız yeri bulamadığınız noktada, sahil güvenliğe haber vermeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda plajın içerisinde yemek yiyebileceğiniz, içecek alabileceğiniz ve tuvalet ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz işletmeler mevcuttur.

Qpitc 1590831659 3766

Konyaltı Plajı’nın İsmi Nereden Geliyor?

Konyaaltı plajı zamanla Antalya’nın sembolü haline gelmiştir. Kısa zamanda gözde haline gelen konyaaltı plajı hakkında birçok söylenti vardır. Konyaaltı plajının adını Antalya’nın coğrafi yapısı olan falezlerden aldığı söyleniyor.  Bir başka söylentiye göre ise; osmanlı döneminde bu plaja gelip “Burası nasıl bir yer? Konya’nın altına gelmiş gibi” diye bir yorum yaptıkları için, bu ismi aldığı söylenmektedir. Bu eşsiz plaj her yıl çokça turist ağırlıyor. Yeni güncelleme ile 2020 tarihinde ise, konyaaltı şezlong fiyatı; 15 tl olarak belirlenmiştir. Şemsiye fiyatları ise 10 tl’dir.

Konyaaltı plajına gittiğiniz zaman bu fiyatlarla akşama kadar gezebilir, masmavi denizin tadını çıkarma şansı bulabilirsiniz. Bu plaj aileler için oldukça uygun, denizin derinliği çocukların girebileceği bir niteliktedir. Konyaaltı plajının en dikkat çeken taraflarından biri ise plajın uzunluğudur. Buraya gittiğiniz de yer konusunda kesinlikle bir problem yaşamazsınız ve istediğiniz yerde tatilinizin tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Lara plaji

Konyaaltı plajı ile ilgili önemli noktalardan biri ise; burada mangal yakılma izni kesinlikle yoktur. Yerli turistlerin devamlı denediği ve sürekli uyarılıp ceza yediği bu hususta dikkatli olmanızı öneririm. Konyaaltı plajı çok kalabalık olması sebebiyle böyle bir etkinliğe elverişli değildir. Ancak Antalya bölgesindeyseniz ve hem mangal yakıp hem de denize girebileceğiniz bir plaj arayışındaysanız lara plajı mangal yakımına uygundur.

Otelleri ile meşhur olan Lara, halk plajı ve özel beach’leri sayesinde fazlasıyla ilgi görüyor. Antalya halk plajları genel olarak yerli halkın da tercih sebebi haline gelmiştir. Lara plajı, konyaaltı plajından farklı olarak deniz oyunları ve eğlenceleri açısından farklılık göstermektedir. Konyaaltı plajında bulunduğu gibi, burada da can kurtaran ekibi mutlaka hizmet vermektedir. Büyüklüğü açısından ise, Antalya’nın en büyük plajı kesinlikle Konyaaltı’nda bulunmaktadır. Lara bu konuda maalesef ki bu kadar büyük değildir fakat kumsalı konyaaltı kadar taşlık değil, daha çok irili ufaklı kum tanelerinden oluşur. Konyaltı’nda olduğu gibi bu halk plajında da şezlong ve şemsiye ücretlidir. Fakat, her iki plajda da şezlong ve şemsiye kullanmadan kendi imkanlarınız ile denize girip tatilin tadını çıkartabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap