1. Ana Sayfa
  2. Ulaşım
  3. Antalya Kart

Antalya Kart

tumblr_pc1wxqkbn31ttyhvpo1_1280

Türkiye’nin en önemli turizm kentlerinden biri olan Antalya, her yıl yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yapıyor. Antalya doğası ve olağanüstü plajları ve sıcak iklimi nedeniyle yaz, kış oldukça ilgi gören bir şehrimizdir. İçerisinde birçok antik kenti ve arkeolojik kalıntıları bulunduran Antalya, dünya mirası olan antik kentleriylede, kültürel tur yapmak isteyen misafirlerin oldukça ilgilendiği bir turizm kenti haline gelmiştir.  Aynı zamanda binlerce kişinin katıldığı geleneksel festivalleri ve etkinlikleriyle tanınan Antalya, özellikle turizm sezonunda gece hayatının en coşkulu yaşandığı kentlerimizden biri olma özelliğini taşımaktadır.

Ünlü plajları, çeşitli etkinlikleri ve eğlence yerleri ile meşhur olan bu şehir, günümüzde de ilgi odağı olmaya devam ediyor. Tatilciler tarafından, olağanüstü bir ilgi gören Antalya’nin en önemli unsurlarından biri kuşkusuz ulaşım konusunda da gözle görülür bir kolaylık sağlıyor olmasıdır. Büyük şehirlerin en büyük probleminden biri; ulaşımın zorlayıcılığıdır. Antalya bu problemi kolaylaştırmış ve şehrin neredeyse her yerine ulaşımı sağlamayı başarmıştır.

Antalya’da şehir içi ulaşım nasıl sağlanır?

Antalya oldukça büyük ve her bölgesi gezilmeye değer bir ildir. Her bölgesinde farklı bir tarih kalıntısı ile karşılaşacağınız bu şehirde ulaşım büyük bir rol oynuyor. Bu şehiri kolaylıkla gezebilmeniz için bir çok ulaşım aracı hizmete sunulmuştur. Otobüs, tramvay, deniz otobüsü ve ticari taksi kullanarak Antalya’nin bir çok ilçesini görebilme şansınız vardır. Bunlardan en çok tercih edilen ulaşım araçları; tramvay ve otobüstür.

Şehrin merkezinden geçen ve denize kolay ulaşımınızı sağlayan bu araçlar, havalimanından şehire ulaşmanızı da kolaylıkla sağladığı için, genel olarak tercih sebebi haline gelmiştir.  Aynı zamanda şehrin merkezini gezerken size keyifli bir yolculuk yaptıracak olan bu araçlar farklı şekilde dizayn edilmiş yapıları ile görsel turistlere bir şölen sağlıyor. Bu toplu taşıma araçlarını kullanabilmeniz için Antalya kart edinmeniz yeterli olacaktır.

haber2

Antalya kart nedir?

Belediye otobüsleri, tramvay hattı kullanımı için, belirli bir ücret karşılığında bu kartı almanız gerekir. Daha sonra tekrar yolculuk yapabilmeniz için; dilediğiniz kadar kartınıza para yükleyerek, şehir içinde istediğiniz yere ulaşımınızı sağlar. Toplu taşıma araçlarına binerken, bu kartı kullanmanız sizin için yeterli olacaktır. Farklı yerler görmeyi seven, birçok yerli ve yabancı turist Antalya kart nedir merak ediyor. Şehir içi rotanızı belirlediğinizde, antalya kart uygulaması ile tramvay ve otobüs kullanarak şehrin bütün ilçelerini gezebilirsiniz. Antalya’da görmek istediğiniz semtlere giderken başladığınız bu yolculukta, geçerli olan bu kart; Müzelere, antik kentlere ve denize gitmek için de ulaşımınızı oldukça kolaylaştıracaktır.

yeni fotograflar 2 kopya kopya 231e15ca09494f99ed8c

Antalya Kart Nasıl Çıkartılır?

Öncelikle kart dolum merkezlerinden, bulunduğunuz semtteki otobüs duraklarından, bazı büfelerden ve tramvay duraklarından Antalya kart edinebilirsiniz. Aynı zamanda kart satış noktalarından kartınızı aldıktan sonra kolaylıkla Antalya kart dolumu yapabilirsiniz. İnternetten hızlı bir şekilde kartınıza para yüklemeniz için bir mobil aplikasyon geliştirilmiştir. Bu uygulama sayesinde kredi kartı bilgilerinizi girerek kartınıza yükleme yapabilirsiniz.

Para yüklemeniz ve diğer işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilmeniz için sağlanan bu mobil uygulama sayesinde Antalya kart bakiye sorgulama işleminizi de kolaylıkla yerine getirebilirsiniz. Uygulamayı edinmek istemiyorsanız otobüs yada tramvay duraklarından bakiyenizi öğrenebilir yada kart dolumu yaparken de kaç kullanımınız kaldığını öğrenmeniz mümkündür.

turkey antalya tram ticket antalyakart

Antalya Kart’a Nasıl Para Yüklenir?

Bu işlem için kart dolum merkezlerine gitmeniz yeterli olacaktır. Ancak özel kart başvurularınız için kart merkezlerine gitmeniz zorunludur. Örneğin; öğrenciyseniz yada özel bir durumunuz varsa gerekli belgeler ve kimliğinizle kart merkezine gidip müracaat etmeniz zorunludur.

Öğrenci değilseniz ve indirimlerinden yararlanmak istemiyorsanız kartları, Antalya kart dolum merkezlerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Antalya kart ücreti 15 tl’dir. Öğrenci, emekli, 65 yaş üstü yada işsizlik durumlarında özel belgeniz ve kimliğiniz ile başvuru yaptığınız takdirde farklı bir ücret uygulanacaktır. Aynı zamanda tek binişlik kart aldığınız zaman onun içine tekrar para yüklemeniz mümkün değildir. Aynı kartı tekrar kullanamazsınız.

Yorum Yap

Yorum Yap