1. Ana Sayfa
  2. Gezi
  3. Antalya Kalkan

Antalya Kalkan

kalkan

Kendine hayran bırakacak tarihi ve doğası ile sizleri de büyülemeye hazır olan Kaş Kalkan, Antalya şehrinin turizm açısından en gözde beldelerinden bir tanesidir. 

Heredot’un, Dünya’da yıldızlara en yakın yer olarak nitelendirdiği bu doğa harikası tatil beldesi, Patara ve Kaputaş gibi eşsiz plajları da bünyesinde barındırıyor ve denize girmek için tercih edebileceğiniz en özel noktalardan bazılarını barındırıyor.

Bunun yanı sıra Kalkan Plajı da yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de uğrak noktalarından bir tanesidir. Temiz denizi ve sahili ile göz dolduran plajı sizler de ziyaret edebilirsiniz.

kalkan

Antalya’ya bağlı olan Kalkan, dalaman Havalimanı’na 120 Km mesafede bulunuyor. Kaş’a bağlı bir mahalle olan Kalkan, Ankara ve İstanbul’dan gelecek yolcular için bir hayli uzak kalıyor ve özel araçlarınız ile seyahat edecekseniz eğer bu detayı da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Yalnızca deniz turizmine değil, aynı zamanda tarih turizmine de yanıt veren özel noktalardan bir tanesidir Kalkan. Kalkan’da gezilecek yerler şeklinde bir araştırma yaptığınızda tarihi dokunun da gün yüzüne çıktığını net bir şekilde görebiliyorsunuz. Bunlardan ilki Letoon Antik Kenti olmalıdır. Deformasyona uğramış olsa da hali hazırda keşfedilmeye müsait ve yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da ziyaretlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Adalar tekne turu da tarih gezilerinize ara verip adaları keşfetmenize yardımcı olacak özel etkinlik fırsatlarından bir tanesidir. Büyük tekneler ile birlikte kalabalık bir yolculuk sizleri bekliyor ve yaz aylarında düzenlenen bu etkinlikler ile birlikte çevreyi keşfetme fırsatı elde ediyorsunuz.

Mavi Bayraklı koyumuz Akvaryum Koyu’nu da unutmamak gerekiyor. Tertemiz sahili ile dikkatleri üzerine çeken ve bu konuda ödül sahibi olan koyu ziyaret edebilir ve denize girebilirsiniz. Yabancı turistlerin en çok tercih ettiği noktalardan biri ve zaten ziyaretlerinizi gerçekleştirdiğinizde bunu sizler de çok daha iyi anlıyor olacaksınız.

Tarihi turlar için Kaleköy de tercihleriniz arasında yer almalıdır. Özellikle yabancı turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği bu bölge, hali hazırda mimari dokusunu koruyor ve ziyaretçileri kendine hayran bırakmayı başarıyor.

Sayamadığımız daha birçok güzellik ve keşfedilmeye hazır noktaları ile birlikte sizleri de harika bir yaz tatili bekliyor. Sıcaklara katlanabildiğiniz ölçüde burada keyifli vakit geçirmek mümkün.

kalkan

Kalkan’a Nasıl Gidilir?

Kalkan nerede sorusuna Meis Adası’nın tam karşısında olarak yanıt vermek de mümkündür ve hatta dikkatli baktığınızda bu adayı da sorunsuz bir şekilde seyredebiliyorsunuz.

Kalkan otogar güzergahında devam eden ve Kaş’tan hareket eden çok sayıda minibüs ve otobüs bulunuyor. Bunun dışında havayolu firmaları da bu bölgeye sefer düzenliyor ve Dalaman Havalimanına iniş yaptıktan sonra otogara ulaşarak sizler de servisler ile birlikte Kalkan’a geçiş yapabilirsiniz.

Özel araç ile seyahat biraz zahmetli ve yorucu olabilir ancak yine de bu seçeneği tercih ediyorsanız mesafe bilgisine de sahip olmanızda fayda var.

  • İstanbul’a 840 km mesafede yer alıyor ve bu da yaklaşık 10 saatlik bir yolculuğa karşılık gelecektir.
  • Ankara ise 660 km ve ortalama 8 saat gibi bir yolculuk süresi karşınıza çıkıyor.

Havayolu seyahatini tercih edenler için havalimanında transfer araçları ile birlikte taksiler de mevcuttur. Taksi tarifeleri gayet ekonomik ve yüksek rakamlar ödemek durumunda kalmıyorsunuz. Yaz aylarında minibüs ve otobüs seferleri arttırılıyor ve zaman kaybı yaşamadan sizler de seyahatlerinize sorunsuz bir şekilde devam edebiliyorsunuz. Kış aylarında aynı durum ne yazık ki geçerli değil ve özellikle minibüs seferlerinin çok daha az ve aralıklı olduğunu da unutmamak gerekiyor. 

Yorum Yap

Yorum Yap