1. Ana Sayfa
  2. Gezi
  3. Antalya Finike

Antalya Finike

finike

Antalya’ya bağlı bir liman kenti olan Finike, dünyaca ünlü portakalların yetiştiği yer olarak da biliniyor. Finike Marina ile birlikte gündeme gelen bu yer, aynı zamanda portakal üretimi ve yaz turizmi ile de bir adım daha öne taşınıyor. Doğal güzellikleri ve sakin denizi ile harika bir tatil geçirmek isteyenler için özel bir lokasyon olduğunu düşünüyoruz.

Yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapan ve yaz aylarında nüfusu 2’ye katlanan bu kenti sizler de keşfedebilir ve yerinizi alabilirsiniz.

Antik kentler ve bünyesinde barındırdığı müzeleri ile birlikte tarih turizmi için de önemli bir yere sahip olduğunu unutmamak gerekiyor. Farklı bir tatil deneyimi yaşamak adına sizler de Finike’yi listelerinize dahil edebilirsiniz.

Finike nerede sorusuna kısa kısa yanıt verdikten hemen sonra dilerseniz gezilecek yerler ve oteller gibi diğer detaylara da hep birlikte göz atalım.

finike

Finike Otelleri

Hotel Finike Marina, lokasyon bakımından özel bir yere sahip ve lüks bir konaklama tercihinde bulunmak isteyenler için ilk tercih olabilir. Yerli ve yabancı turistlere kapılarını aralamış olan bu adrese sizler de resmi web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Finike otelleri araştırması yaptığınızda da öneri olarak bu adres karşınıza çıkacaktır.

Winecity Hotel de ihtişamlı görüntüsü ve ilginç konsepti ile sizleri en iyi şekilde ağırlayacak olan adreslerden bir tanesidir. Fiyatlar biraz yüksek ancak keyifli bir tatil geçirmek adına bu detayı göz ardı etmek gerektiğini düşünüyoruz.

Lüks otellerin yanı sıra bütçelerinize hitap edecek olan pansiyon ve motel tarzı konaklama seçenekleri de mevcut. Dijital dünya aracılığı ile detaylı bir araştırma yaptığınızda sizler de ne demek istediğimizi daha iyi anlayacak ve bu adreslere de çok daha kısa süre içerisinde erişim sağlama şansı elde edeceksiniz.

Dünyaca Ünlü Finike Portakalı

Yapılan araştırmalar neticesinde dünyanın en iyi portakalı olarak resmiyet kazanmış ve bu gerçek belgeler ile kanıtlanmıştır. İhracat konusunda önemli bir yere sahip ve aslında ülke ekonomisine de büyük bir katkı sağlıyor. Sulu portakal denilince akla ilk olarak Finike portakalı geliyor ve bu kenti ziyaret ettiğinizde mutlaka tadına bakmalısınız. Yalnızca yerli ziyaretçiler için değil, yabancı ziyaretçiler için de harika bir lezzet olarak karşımıza çıkıyor. Zaten birçok restoranda ve kafede, Finike portakalından elde edilen portakal suları mevcut ve sıkma portakal suyunu da mutlaka tavsiye ediyoruz.

finike

Finike Gezilecek Yerler

  • 2000 yıllık geçmişi ile Limyra antik kenti, Finike gezilecek yerler listesinde ilk sırada yer alıyor. Tarihe olan düşkünlüğünüzü bu antik kent ile taçlandırabilirsiniz. Desen ve kabartmalar hala ilk günkü gibi sağlıklı ve sağlam görünüyor. Tarihe tanıklık etmek isteyenler için özel bir yer olduğunu düşünüyoruz.
  • Gökbük kanyonu, yürüyüş yapmak ve tırmanmak isteyenler için harika bir yer. Doğal görüntüsü ile ihtişamı bir duruşa sahip olan kanyon da yine en çok ziyaretçi alan adreslerden bir tanesidir.
  • En derin mağaralardan biri olduğu söylenen Suluin Mağarası da yine ziyaret edebileceğiniz ve görülmeye değer adreslerden bir tanesidir.
  • Andrea Doria Koyu
  • Myra antik Kenti

Ve daha birçok farklı yer, keşfedilmek için siz değerli tatilcileri bekliyor…

Finike’ye Nasıl Gidilir?

Finike Otogar üzerinden minibüsler ve otobüslerin Finike’ye seferler düzenlediğini hatırlatmak gerekiyor. Yaz aylarında sefer saatleri çok daha sık ve zaman kaybı yaşayacağınızı da kesinlikle düşünmüyoruz. Eğer dilerseniz araç kiralayabilir ve tatiliniz boyunca farklı noktalara da daha hızlı seyahat etme ve ulaşma imkanı elde edebilirsiniz.

Finike otogarda sizleri beleyen çok sayıda taksi olacaktır. Taksi ile ulaşım da gayet ekonomik ve bagajlarınız fazla ise sizler de bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap