1. Ana Sayfa
  2. Gezi
  3. Antalya Feslikan Yaylası

Antalya Feslikan Yaylası

Feslikan Yaylası

Yayla havası almak istediğinizde sizler de Feslikan Yaylasını tercih edebilirsiniz. Antalya şehir merkezine 44 km mesafede bulunan yayla, ziyaretçilere açık durumda ve her yıl binlerce insan bu bölgeyi görmek için yola çıkıyor. Antalya ve çevre bölgelerin en popüler yaylalarından biri ve doğal güzelliğin ne demek olduğunu sizler de net bir şekilde göreceksiniz.

Eren Dağı ve Bereket Dağı arasında konumlanmış olan yayla, özel araç ile seyahate de imkan sağlıyor. Feslikan yaylası yolu takip edildiğinde bu doğal güzelliğe tanıklık edeceksiniz. Yeşilin ve mavinin en güzel tonlarına ev sahipliği yapan yayla, özellikle yaz aylarında çok daha ihtişamlı ve estetik bir görüntüye sahip oluyor.

Yapılabilecek Etkinlikler

Biraz olsun nefes almak ve sakinliğin tadını çıkartmak adına sizler de hemen şimdi adımlarınızı atabilir ve seyahat için harekete geçebilirsiniz. Feslikan yaylası kamp alanlarından da söz etmek gerekiyor. Bölgede dilediğiniz noktaya kamp atabilirsiniz ve bunun için tercih edebileceğiniz sayısız adres var. Elbette çevre temizliği ve ateş konusunda dikkatli davranmanızı rica edeceğiz.

Yayla, treking ve doğa yürüyüşleri için harika bir seçim olacaktır. Kulüplerin yanı sıra özel etkinlik firmaları da bu bölgede yürüyüş etkinlikleri düzenliyor. Dilerseniz sizler de katılım sağlayabilir ve belli bir güzergah üzerinde yürüyüş yapabilirsiniz. Feslikan yaylası etkinlikleri kapsamında tırmanışlar da dikkat çekiyor ve profesyonel hocalar tarafından kontrol altında tutuluyorsunuz.

Feslikan Yaylası Kış

Belli bir ödeme yaparak sizler de bu etkinliklere dahil olabilir ve yayla gezilerinizi daha keyifli ve daha özel hale getirebilirsiniz. Yalnızca yerli turistler değil, aynı zamanda yabancı turistlerin de uğrak mekanı haline gelmiş durumda. Ulaşım ve konaklamada sıkıntı yaşamayacaksınız ve bunun yanı sıra az önce de dile getirdiğimiz gibi çadır atabileceğiniz yerlerin sayısı da bir hayli fazla.

Yeme-İçme Kültürü

Yaylada birçok restoran ve kafe bulunuyor. Feslikan yaylası yemek tercihlerinizi yaparken lüks restoranların yanı sıra gözleme yapan teyzelerin dükkanlarını da ziyaret edebilirsiniz. Gayet lezzetli gözlemeler ve yayık ayranı ile birlikte yayla havasının tadını lezzet olarak da çıkartabiliyorsunuz. Feslikan Yaylası, kafe ve restoran bakımından da zengin bir yer ve yeme içme konusunda da herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Fiyatlar ise olması gerekenden daha pahalı ve özellikle yaz aylarında rakamlar tavan yapıyor. bu konuda dikkatli davranmanızı tavsiye ediyoruz ve bir sürpriz ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Yayla, şu an olduğu gibi her dönem ziyaretlere açık ve çevresinde yer alan pansiyonları da konaklama için tercih edebiliyorsunuz. Çok yakın mesafede olmasa bile özel aracınız ile yarım saatlik sürede sizler de konaklama alanlarına ulaşabilirsiniz.

Feslikan Yaylası

Feslikan Yaylasında Kamp Yapılıyor mu?

Kamp alanları mevcut ve dilerseniz kampingleri de tercih edebilirsiniz. İmkanlar çok daha fazla ve belli bir ücret karşılığında sizler de taleplerinize yanıt alabilirsiniz. Kendi çadırınız ile ziyaret edebileceğiniz gibi aynı zamanda çadır kiralama hizmeti de alabilirsiniz. Yayla havasını sabahın erken saatlerinde içinize çekmek ve estetik görüntüye hayran kalmak adına çadır kampının çok daha doğru ve etkileyici bir tercih olacağını düşünüyoruz.

Özetle Feslikan Yaylası; maviyi ve yeşili barındıran doğal güzellikleri ile Antalya’nın en çok tercih ve ziyaret edilen yaylalarından bir tanesi ve bu konuda ilgiyi de fazlasıyla hak ediyor. Dijital dünya aracılığı ile fotoğraflarını incelediğinizde ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacak ve daha keşfetmeden hayran kalacaksınız. Tatil planlarınızda mutlaka yer alması gerekiyor ve listenin başına eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap