1. Ana Sayfa
  2. Gezi
  3. Antalya Belek

Antalya Belek

belek

Yaz turizminin en önemli merkezlerinden biri olan Belek, Antalya’ya bağlı küçük bir köy olarak karşımıza çıkıyor. Belek hakkında bilmeniz gereken detaylara bu yazıda yer verecek ve sizleri de bilgi sahibi yapacağız. Antalya şehir merkezine ortalama 42 km mesafede yer alıyor ve özel araç ile ulaşım da mümkün. Yaz turizmine sağladığı katkıda ile her yaz döneminde gündeme gelen Belek, konaklama ve fiyat uygunluğu bakımından da tercih edebileceğiniz adreslerden bir tanesidir.

Serik’e yaklaşık olarak 3 km mesafede yer alıyor ve ulaşım konusunda da herhangi bir sorun yaşamayacağınızı belirtmek istiyoruz. Lüks otellerin yanı sıra pansiyon ve çadır kamp gibi seçenekleriniz de olacaktır ve az sonra bu seçeneklere daha detaylı bir şekilde göz atacağız.

Belek Konaklama İmkanları

Belek, golf turnuvaları ile de gündeme gelen adreslerden biri ve otelleri incelediğinizde neredeyse hepsinin golf sahasına sahip olduğunu ve bu spor için de hizmet verdiklerini görebileceksiniz. Lüks ve 6 yıldızlı otellerin yanı sıra daha ekonomik bir konaklamayı tercih edenler için pansiyon ve moteller de mevcuttur.

Belek konaklama fırsatları şeklinde bir arama yaptığınızda çok daha ucuza keşfedebileceğiniz adresler de karşınıza çıkıyor. Tur şirketlerini de tercih edebilirsiniz ve bu sayede indirimli konaklama ayrıcalığından sizler de en iyi şekilde faydalanabiliyor olacaksınız.

Çadır kamp için tercih edebileceğiniz bölgeler de var. İşletmelere bağlı olarak hizmet veren kamping alanları, çadır temin edebileceğiniz gibi kendi çadırınız ile kamp yapmanıza da olanak sağlıyor.

belek

Belek Gezilecek Yerler

Aspendos tiyatrosu, Belek gezilecek yerler şeklinde bir arama yaptığınızda karşınıza çıkacak olan ilk tavsiye olacaktır. 15.000 kişilik kapasitesi ile ihtişamlı bir görünüme sahip olan bu tiyatroyu sizler de keşfedebilir ve büyüsüne kapılabilirsiniz. Bu görkemli yapı hali hazırda ziyarete açık ve her yıl binlerce turist bu yapıyı ziyaret ediyor.

Hali hazırda birçok konser ve gösteri tarzı etkinliğe ev sahipliği yaptığını da unutmamak gerekiyor. henüz görmediyseniz sizler de listelerinize dahil edebilir ve gezmeye başlayabilirsiniz.

Dinler Bahçesi de yine keşfedilmeye değer adreslerden bir tanesidir. 2004 yılında ziyarete açılan bu alanda kilise ve sinagogların yanı sıra bize ait camiler de mevcut. Belek’i ziyaret edenlerin uğrak noktası diyebiliriz ve dilerseniz sizler de listelerinize dahil edebilir ve bölgeyi kısa süre içerisinde keşfe çıkabilirsiniz.

Belek Halk Plajı

Şezlong ya da şemsiye için ücret ödemek istemiyorsanız eğer sizler de Belek halk plajı tercih edebilirsiniz. Yerli halkın yanı sıra yabancı turistlerin büyük bir kısmı da yine bu plajı tercih ediyor. Denizi gayet temiz ve sakin. Aynı zamanda suyun soğuk olmaması da keyfinizi yerine getirecektir.

Yaz aylarında inanılmaz bir kalabalığa ev sahipliği yapıyor ve özellikle hafta sonu olduğunda yer bulmakta zorlanabilirsiniz.

belek

Antalya Belek Otelleri

Antalya’nın en çok ziyaret edilen beldelerinden biri olan Belek, konaklama konusunda da beklentilerinize en iyi şekilde yanıt veriyor. Antalya Belek otelleri şeklinde bir arama yaptığınız takdirde çok sayıda lüks otelin varlığına sizler de tanıklık etmiş olacaksınız. Ekonomik bir tatil için ise 2 ya da 3 yıldızlı otelleri tercih edebilirsiniz ve bu konuda da seçeneklerin bir hayli fazla olduğunu unutmamak gerekiyor.

Golf, spa ve resort olarak çok sayıda alternatif karşınıza çıkıyor. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi golf tutkunları için en ideal adreslerden biri ve otellerin büyük bir kısmı kendi bünyesinde barındırdıkları golf sahaları ile farklı bir tatil deneyimi yaşatıyorlar.

Dijital dünya aracılığı ile birlikte sizler de araştırmalarınızı yapabilir ve dilerseniz tur şirketlerinin sunduğu avantajlardan da en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Elinizin altında sayısız seçenek var ve taksitle ödeme imkanı sunan oteller de mevcut. Daha ekonomik bir konaklama için pansiyon, çadır ya da motelleri de listelerinize dahil edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap