1. Ana Sayfa
  2. Gezi
  3. Antalya Adrasan

Antalya Adrasan

adrasan

Kumluca yakınlarında ve Kemer’e yaklaşık olarak 50 km mesafede yer alan Adrasan, yaz turizminin en önemli adreslerinden biri. Adrasan Koyu da bu bağlamda taleplerinize yanıt verecek koylar arasında gösteriliyor. 2 km’lik bir plajdan söz ediyoruz ve doğal güzellikler ile çevrelenen bu plaj, kendine hayran bırakmayı başarıyor.

Henüz keşfetmediyseniz eğer sizler de listelerinize dahil edebilir ve en kısa süre içerisinde ziyaretlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Adrasan kaç km sorusuna da yanıt verelim istiyoruz ve devamında Adrasan’a dair diğer merak edilen soruları da detaylı bir şekilde yanıtlamış olacağız.

Kemer’den yola çıkarak batı istikametinde ilerlediğiniz takdirde Olympos Adrasan ayrımına ulaşacaksınız ve buradan 18 km devam ettiğinizde sizler de köye ulaşmış olacaksınız. Sakin ve huzurlu bir tatili hayal edenler Adrasan’da buluşuyor. Turizm cenneti olan ülkemizde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri ve yalnızca yerli turistler için değil, yabancı turistler için de gerçek bir cazibe merkezi diyebiliriz.

adrasan

Adrasan Tekne Turu

Adrasan nerede sorusuna yanıt verdikten hemen sonra dilerseniz bu bölgeye ulaştıktan sonra yapabileceğiniz ve katılım sağlayabileceğiniz etkinliklere de detaylı bir şekilde göz atalım. Adrasan tekne turu ile birlikte sizler de keyifli bir gezintiye çıkabilir ve adrasan2ı az da olsa keşfetme şansı elde edebilirsiniz.

Tekne turu düzenleyen sayısız firma var ve uygun fiyatlar ile birlikte bu eğlenceli etkinliğe dahil olabiliyorsunuz. yaz aylarında firmaların sayısı artıyor ve rekabete bağlı olarak fiyatlarda da büyük bir düşüş gözlemleniyor. Adrasan’da yapabileceğiniz en kıymetli etkinliklerden bir tanesi budur.

Doğa yürüyüşü ve tırmanışları da unutmamak gerekiyor. Doğal alanları keşfetmek için bireysel yürüyüşler ile birlikte çok daha keyifli vakit geçirme şansı elde edeceksiniz.

Adrasan Sahili

Uzun plajı, temiz denizi ve görülmeye değer doğal güzellikleri ile birlikte adrasan sahili de yine keşfetmeniz gereken noktalardan bir tanesi olacaktır. Sahilde keyifli bir yürüyüş yaparken denizden gelen esinti ile birlikte huzur bulacak ve stres atacaksınız. Yerli turistlerin yanı sıra Rus turistlerin en çok tercih ettiği noktalardan biri olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Adrasan plajı da beklentilerinize yanıt verecek kadar temiz ve dikkat çekici bir görüntüye sahip. Halk plajı konumunda olan bu noktada denize girebilir ve hiçbir ücret ödemeden tatilin keyfini çıkartabilirsiniz.

adrasan

Adrasan Konaklama

Adrasan’da konaklayabileceğiniz çok sayıda kamping, otel ve pansiyon bulunuyor. Lüks otellerin sayısı bir hayli fazla ve yabacı turistlerin büyük bir kısmı da genellikle 5 yıldızlı her şey dahil otelleri tercih ediyor. Erken rezervasyon fırsatlarından faydalanarak sizler de daha ekonomik bir tercih yapabilir ve bu otellerde konaklayabilirsiniz.

Kamping alanlarının sayısı da bir hayli fazla ve yalnızca çadır kamp için değil, bungalow ve aynı zamanda karavan kampı için de uygun adreslere ulaşabiliyor ve hizmet alabiliyorsunuz. Karavan tatili son dönemde bir hayli popüler hale geldi ve işletmelerin büyük bir kısmı da bu konuda hizmet vermeye devam ediyor.

Adrasan konaklama şeklinde basit bir arama yapıldığında seçeneklerin ne kadar fazla olduğunu sizler de görecek ve tercihlerinizi daha hızlı bir şekilde yapabileceksiniz.

Adrasan Kamp Alanları

Adrasan kamp alanları araştırmasını sizler için yaptık ve karşımıza çok sayıda işletme çıktı. Çadır kampının yanı sıra karavan ve bungalow seçenekleri de mevcut ve az sonra bu işletmeleri detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Yörük Obası: Adrasan’ın en çok tercih edilen kamp alanlarından bir tanesidir. Fiyatlar gayet ekonomik ve çadır başı değil, kişi başı ücret talep ediliyor. Yaz aylarında yoğun bir görüntü sergileyen kamp alanlarında sizler de konaklayabilirsiniz. Kahvaltı dahil fiyatların yanı sıra eğer dilerseniz kahvaltı almayabiliyorsunuz. Çadırınızı kendiniz getirebilir ya da dilerseniz kamp alanında çadır kiralayabilirsiniz.

Gönül Kamping: aile işletmesi görüntüsü sergileyen sakin ve huzurlu bir kamp alanı ile karşınızdayız. Fiyatlar da bu doğrultuda çok daha uygun ve her bütçeye hitap ettiğini de net bir şekilde görebiliyoruz. Ekonomik ve huzurlu bir tatile imza atmak isterseniz eğer sizler de tercihlerinizi bu adresten yana yapabilirsiniz. Erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyoruz çünkü küçük bir alana sahip durumdalar ve doluluk oranları da bir hayli fazla.

adrasan

Adrasan Suluada

Karadan 2 km kadar açıkta konumlanmış olan Adrasan Suluada, bölgenin keşfedilmeye değer noktalarından bir tanesidir. Tarihine baktığımızda antik çağa karda uzanan bir geçmişe sahip olduğunu görebiliyoruz. Krambusa ismi ile anılan bu ada, denizcilerin tatlı su ihtiyacına yanıt veren bir liman olarak karşılık buluyor.

2 adet plaja sahip olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Beyaz kumların yanı sıra turkuaz renge sahip denizi ile de dikkat çekici bir görüntü sergiliyor. Bu kumun özel bir kum olduğu söyleniyor ve hatta yabancı turistlerin büyük bir kısmı sırf burayı görmek için geliyorlar.

Henüz listelerinizde yoksa sizler de bu yazı Adrasan’da geçirebilir ve bu eşsiz güzellikler ile tanışma şansı elde edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap